Kto może stworzyć stronę internetową w WordPressie?

IT

08-03-2022

Tworzenie stron www WordPress pozwala na osiągnięcie dobrych efektów zarówno amatorom jak i profesjonalnym firmom z całym zespołem programistów. WordPress jest bardzo uniwersalnym systemem, który w intuicyjny sposób pozwala budować strony internetowe. Kto może wykorzystać WordPress do stworzenia swojej strony? Czy warto wybrać właśnie to środowisko?

Podstawowe tworzenie stron www WordPress jest dostępne nawet dla laika

Każdy może rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem stron www WordPress. Jest to dość proste i dokładnie napisane na każdym kroku powstawania strony. Po wejściu na stronę wordpress.com wystarczy założyć konto, wybrać jeden z tysięcy dostępnych szablonów i można zacząć “zabawę”. Czasami do uzyskania odpowiednio funkcjonalnych i dobrze wyglądających efektów potrzeba będzie wiele godzin, nie wymaga to jednak profesjonalnej wiedzy z zakresu programowania.

To właśnie prostota użytkowania jest dla wielu osób głównym atutem tworzenia stron www WordPress. Amator nie stworzy oczywiście zaawansowanej strony z wieloma działającymi wtyczkami, która sprosta wymaganiom użytkowników. Jest to jednak dobry sposób na stworzenie prywatnej strony, czy wizytówki małej firmy. Wiele opcji w WordPressie jest bezpłatnych, jeżeli nasze starania zakończą się słabym skutkiem, stracimy jedynie trochę swojego czasu.

Profesjonalne tworzenie stron www WordPress

Zupełnie inaczej wygląda proces powstawania stron internetowych w przypadku profesjonalnych firm zajmujących się tym. Tworzenie stron www WordPress wymaga wtedy współpracy wielu specjalistów, których wiedza uzupełnia się. Klient, który potrzebuje stworzyć taką stronę, zgłasza się do firmy, a ta zwykle wyznacza osobę kontaktową. To z nią można ustalić wszystkie szczegóły i przedstawić swoje oczekiwania. Pierwsze spotkania warto przeprowadzić przy udziale UX designera, który podpowie funkcjonalne rozwiązania, czy wskaże potencjalne problemy.

   Kto może stworzyć stronę internetową w WordPressie?

Projekt strony trafia do designera oraz grafika. To UX designer jest odpowiedzialny za przekazanie programistom, jak powinna funkcjonować strona, jakie musi mieć podstrony, itp. Zadaniem grafika jest projekt wyglądu strony, wybór kolorów dla niej, zaprojektowanie czcionek, czy innych elementów wizualnych.

Kto wykonuje pracę i kto czuwa nad procesem tworzenia stron www WordPress?

Zwykle osobą łączącą ze sobą zleceniodawcę, firmę tworzącą strony i wszystkich członków zespołu jest Project Manager. PM odpowiada za dopilnowanie wszystkich terminów, rozdzielenie prac i zbiera wszystkie niezbędne w procesie tworzenia strony www WordPress informacje.

Gotowe zadania przydzielane są programistom. Możemy podzielić ich na dwie grupy. Developer front-end odpowiada za to, co użytkownik widzi po wejściu na stronę. Sprawia, że zaprojektowane przez grafika elementy funkcjonują zgodnie z wytycznymi UX designera. Programista back-end pracuje natomiast nad tym, by działania użytkowników miały odpowiedni  skutek. Pracuje więc nad mechanizmami, algorytmami i zarządzaniem bazami danych strony. Cały zespół posiada zestaw umiejętności, który jest niezbędny do stworzenia profesjonalnej strony internetowej.

Podobne artykuły