Możliwości blokowania niechcianych numerów telefonu

Technologie

31-12-2020

Posiadacze telefonów komórkowych powinni mieć oczy szeroko otwarte, gdyż nierzadko dochodzi do sytuacji, gdy muszą borykać się z połączeniami od niechcianych numerów. Są to najczęściej telemarketerzy, przedstawiciele firm telekomunikacyjnych oraz nielubiani znajomi. Na szczęście łatwo można sobie z tym poradzić, wystarczy dobrze zapoznać się z telefonicznym menu. Zablokowanie konkretnego numeru lub na przykład wszystkich nieznanych zajmuje jedynie kilka minut, w zamian otrzymuje się spokój przez długi czas.

Możliwości blokowania niechcianych numerów telefonu

Jak zablokować numer telefonu? To bardzo proste!

Każdy telefon, niezależnie od rodzaju zainstalowanego systemu daje możliwość zablokowanie niechcianego numeru. Przyczyn może być wiele, ale bez względu na to, jest to bardzo szybka czynność. Pytanie brzmi: jak zablokować numer telefonu? Należy wejść w historię połączeń i odnaleźć uporczywie dzwoniący numer. Następnie rozwija się menu i zaznacza właściwą opcję i zrobione – problem zostaje szybko i skutecznie rozwiązany. Podobnie działa to w przypadkach, gdy otrzymujemy niechciane wiadomości tekstowe, potocznie zwane smsami. Drugą możliwością jest wejście w ustawienia telefonu i wpisać ręcznie numer telefonu, którego właściciel nie daje spokoju i cały czas wydzwania. W ten sam sposób można usunąć dany numer z zablokowanych. Tutaj jest o tyle wygodniej, że wszystko mamy w jednym miejscu – nic nam nie umknie i w każdej chwili możemy wprowadzić zmiany w tym zakresie. Zablokowane numery telefonów nie mają możliwości dzwonienia, do momentu aż właściciel urządzenia nie zmieni zdania co do konieczności blokady. Zablokowanie niechcianych połączeń w sposób analogiczny może właściciel telefonu z systemem iOS. Różnice polegają jedynie na niuansach w postaci na przykład brzmienia poleceń na wyświetlaczu urządzenia. Tak samo można z tej listy usuwać wskazane numery – wystarczy kilka kliknięć.

Pozostałe sposoby na zablokowanie numeru telefonu

Numer telefonu można także zablokować przy pomocy dedykowanych aplikacji, dostępnych za darmo dla każdego użytkownika. Najlepszą i godną polecenia jest zdecydowanie Truecaller, która zablokuje każdy numer, który nosi znamiona spamu – jest on blokowany automatycznie. Jest to niesamowicie wygodny patent, gdyż nie musimy się sami zastanawiać, czy kolejny telemarketer próbuje przekonać nas do skorzystania z danej oferty. Dzięki aplikacji możemy także nagrywać odbywane rozmowy, zwłaszcza jeśli dotyczą ważnych kwestii. Drugą propozycją jest CallApp, działa na podobnej zasadzie i wyróżnia się jeszcze kilkoma potrzebnymi funkcjami. Jeżeli blokowanie systemowe i za pomocą aplikacji nie spełnia oczekiwań lub jest to zbyt skomplikowane, z pomocą może przyjść operator, aby się z nim skontaktować należy zadzwonić na ogólnodostępną infolinię i w ten sposób zgłosić potrzebę blokady numeru. Nie mając czasu na rozmowę telefoniczną w tej sprawie, alternatywą jest blokada poprzez stronę internetową operatora. Zdecydowanie jest to szybszy sposób, a potwierdzenie otrzymuje się elektronicznie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Podobne artykuły