Roboty dla dzieci - połączenie zabawy z nauką

Technologie

30-11-2020

Dzieci mają mnóstwo zainteresowań. Jedne nudzą im się dość szybko, inne natomiast rozwijają się przez wiele lat. W tym drugim przypadku często chodzi o technologię. Bardziej konkretnie – robotykę, warto zatem zadbać o zajęcia z tego gatunku dla najmłodszych. Zwłaszcza obecnie, kiedy roboty są niemal ogólnodostępne. Kiedyś dzieci mogły je obserwować wyłącznie w mediach, dzisiaj są na wyciągnięcie ręki.

Roboty dla dzieci - połączenie zabawy z nauką

Roboty dla dzieci – edukacja i zabawa

Współczesne roboty są dla dzieci nie tylko zabawą, ale również metodą edukacji. Z uwagi na fakt, że technologia nam sprzyja, warto to wykorzystać. Dlatego jeśli dziecko przejawia zainteresowanie robotyką, nie można przejść obok tego obojętnie. W tym celu korzystnym jest zapoznanie się z kilkoma modelami robotów, które można sprezentować swojemu dziecku.

Przegląd najlepszej jakości robotów

Pierwszym robotem wartym uwagi jest Droid SPHERO R2-D2, doskonale znany fanom Gwiezdnych Wojen. Tak naprawdę kwestią czasu było wprowadzenie go do sprzedaży. Cała saga była i nadal jest bardzo dobrze promowana, dlatego nie dziwi fakt powstania tego robota. Mimo, iż jest to miniaturowy przedmiot, stanowi obiekt pożądania wielu dzieci. Mikołajki i Gwiazdka stanowią idealną okazję do sprezentowania zabawki sterowanej dedykowaną aplikacją telefoniczną. Kolejną postacią, którą odwzorowano jest Spiderman. Robot w tej postaci jest interaktywną zabawką, która reaguje na wszystko, co dzieje się dookoła. Ciekawą funkcją jest opowiadanie dowcipów i odpowiadanie na wydawane polecenia. Wystarczy połączenia z Bluetooth, by dziecko mogło cieszyć się z mini robota.

Robot Jimu TankBot i PHOTON 159684

Dwoma kolejnymi robotami są UBTECH Jimu TankBot oraz PHOTON 159684. Pierwszy z nich nawiązuje do najbardziej popularnych klocków – Lego Technic. Jest to zabawka z licencją. Robot w tej postaci uczy podstaw robotyki i programowania. Drugi model jest również edukacyjną zabawką. Co ciekawe, rekomendowaną nawet przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. To sprawia, że wiele szkół postanowiło go zamówić z myślą o swoich uczniach.

Podobne artykuły