Jak drukować z telefonu?

Technologie

22-06-2022

Możliwość drukowania różnych treści tekstowych, grafik, czy nawet zdjęć jest bardzo pożądana przez wiele osób. Zwykle w tym celu wykorzystujemy komputer i podłączoną do niego drukarkę. Czasem niezbędne jest skorzystanie z pomocy fotografa, który wywoła nasze zdjęcia w niezłej jakości, lub z punktu ksero - tam tanio wydrukujemy coś, ale w średniej jakości. Obecnie wiele punktów oferuje możliwość drukowania treści ze smartfona - wystarczy do tego połączenie Bluetooth, Wi-Fi lub wysłanie plików mailem. Jak się jednak okazuje, taką przenośną drukarkę możemy mieć także w swoim domu, a nawet… w swojej kieszeni!

Jaki sprzęt pozwoli drukować z telefonu?

Czym różni się drukowanie z komputera od drukowania z telefonu? Właściwie różnicą jest tu tylko źródło, z którego wysyłamy plik do drukarki. I o ile tradycyjne drukarki stojące na biurku niemal każdego ucznia lub pracownika biura wego nikogo dziś nie dziwią, to drukarka do telefonu wciąż jest pewną nowinką. A nie powinno tak być, wystarczy zastanowić się, jak to działa.

Aby wydrukować coś z telefonu możemy oczywiście wysłać pliki (kablem, mailem, lub inaczej) na komputer i wydrukować w klasyczny sposób. Aby mówić o prawdziwej drukarce do telefonu, powinniśmy jednak móc pominąć ten etap. I dziś wiele urządzeń różnych producentów oferuje takie możliwości. Wystarczy, że drukarka ma łączność bezprzewodową Wi-Fi lub Bluetooth, a na smartfonie posiadamy odpowiednią aplikację. Wcześniej parujemy ze sobą urządzenia (drukarkę i telefon).

 

Jak drukować z telefonu?

Jak działa drukarka do telefonu?

Aby wydrukować coś bezpośrednio z telefonu, możemy skorzystać z jednej z dwóch opcji. W zależności od rodzaju drukarki do telefonu dostępna może być jedna z nich lub obie. Pierwsza możliwość drukowania bezpośrednio ze smartfona zakłada wykorzystanie aplikacji producenta drukarki. Po wejściu znajdujemy odpowiednią opcję, przesyłamy wybrane pliki i zaznaczamy, jaki fragment ma zostać wydrukowany. Drugi sposób jest znacznie prostszy. Niektóre drukarki do telefonów komórkowych, ujmując to w skrócie, integrują się z naszym smartfonem. Wtedy opcję drukowania znajdziemy w tym miejscu, co udostępnienie pliku znajomemu (mailem, SMS-em, na Facebooku, ,itp.). Zobaczymy tam możliwość wysłania pliku do drukarki, co spowoduje jego  wydrukowanie.

Kieszonkowa drukarka do smartfona - czy warto?

Na rynku dość popularne w ostatnim czasie są niewielkie drukarki natychmiastowe. Łączą się bezproblemowo z telefonem i pozwalają szybko wydrukować niewielkie zdjęcie. Czy taka drukarka do telefonu jest przydatna? To świetny sposób na upamiętnienie chwil z rodziną, przyjaciółmi, a także swoich przygód. Takie drukarki są też świetnym prezentem dla dzieci, których kreatywność niejednokrotnie przerasta oczekiwania rodziców.

Decydując się na wybór kompaktowej drukarki natychmiastowej do telefonu, warto sprawdzić cenę wkładów. Drukarka wymaga bowiem specjalnego papieru, którego cena może znacznie różnić się w zależności od wybranego urządzenia. Jeśli wywołanie jednej fotki będzie niedrogie, drukarka do Twojego smartfona stanie się bardzo często wykorzystywanym gadżetem.

Podobne artykuły