Strony dedykowane sprawdzaniu nieznanych numerów

Internetowo

19-01-2021

Obowiązek rejestracji każdej karty SIM u każdego operatora spowodował, że numery telefonów mogą być przekazywane innym firmom w celach marketingowych. Problematyczne jest to głównie dla właścicieli firm, do których każdego dnia wydzwania mnóstwo nieznanych numerów telefonów. Często bowiem są to dane umieszczane na stronach internetowych. Zanim jednak zablokujemy natarczywy numer, dedykowane strony internetowe pozwolą zweryfikować, kto zakłóca spokój dzwoniąc.

Strony dedykowane sprawdzaniu nieznanych numerów

Jak sprawdzić kto dzwonił?

Funkcjonuje wiele serwisów internetowych, dzięki którym możemy dowiedzieć się więcej o właścicielu danego numeru. Z pewnością każdy z nas niejednokrotnie zastanawia się, kto dzwoni z nieznanego numeru. Rozważa się wówczas odebranie, lub zignorowanie połączenia. Mogą to być przecież oferty telemarketingowe, które nas nie interesują. W związku z wejściem w życie ustawy o ochronie danych osobowych, nie można zasięgnąć informacji z książki telefonicznej, lub dzwoniąc pod numer 913. Tutaj z pomocą przychodzą strony internetowe, na których znaleźć możemy wiele ostrzeżeń przed odbieraniem poszczególnych numerów. Wszystkie opinie – od negatywnych, przez neutralne, po pozytywne zamieszczają inni użytkownicy. Dzielą się oni po prostu swoimi doświadczeniami.

Inne sposoby na sprawdzenie nieznanego numeru telefonu

Jeżeli powyżej wskazany sposób nie jest dla nas wiarygodny – nic straconego. Można skorzystać z nieco bardziej sprawdzonych sposobów. Jednym z nich jest strona www.truecaller.com , na której znajdziemy bazę ponad trzech miliardów numerów z całego świata. Jedynym warunkiem jest posiadanie konta Google lub Microsoft, dzięki czemu możemy zalogować się na stronę. Podobnym w działaniu portalem jest Sync.me, który w formie aplikacji można pobrać na telefon. Wpisując w wyszukiwarkę internetową stron pozwalających na weryfikacją dzwoniących osób pojawi się wiele wyników. Najlepiej sugerować się wiarygodnością wśród innych użytkowników. Nie mniej jednak warto sprawdzać dzwoniące numery i nie oddzwaniać na nie. Niektóre połączenia mogą wiązać się ogromnymi kosztami.

Podobne artykuły