Jak dbać o baterię w iPhone?

Technologie

06-06-2022

To naturalne, że każda bateria ma określoną żywotność. Istnieją jednak metody, które pozwolą spowolnić proces jej wydajności i zadbać o prawidłową kondycję. Umiejętne korzystanie z telefonu, może utrzymać baterię w lepszym stanie nawet o kilka lat. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo dbać o baterię w iPhonie.

iPhone - w jakim miejscu można sprawdzić kondycję baterii?

Starzenie się akumulatora jest wynikiem szybszego rozładowania się baterii. Gdzie możesz sprawdzić jej stan? W iPhonie bardzo łatwo to znaleźć. Przejdź do ustawień, następnie wybierz narzędzie “bateria”, ostatni krok to kliknięcie w funkcje “stan baterii”. Znaleziona funkcja pozwala poznać maksymalną możliwą żywotność baterii urządzenia.

Jak wydłużyć pracę baterii? Kilka przydatnych sposobów

Najistotniejszym elementem jest zmniejszenie jasności ekranu, możemy to zrobić ręcznie lub użyć automatycznej funkcji. Regularnie sprawdzaj, czy Twoje oprogramowanie jest aktualne, ponieważ ma to również znaczący wpływ na kondycję baterii. Staraj się przechowywać telefon w pokojowych temperaturach. Kolejną rzeczą, o której wiele osób zapomina, a zużywa wiele energii są włączone aplikacje w tle. Jeśli z jakiejś nie korzystasz warto ją wyłączyć. Znanym rozwiązaniem jest również włączenie trybu niskiego zużycia baterii, którego nie mogło zabraknąć na naszej liście. Jeśli masz dostęp do Wi-Fi lepiej korzystaj z niego, LTE może ściągać więcej energii. Nie używaj telefonu podczas ładowania. Czasami smartfon ładuje się obok i kusi nas, aby po niego sięgnąć. Tutaj czas na test naszej cierpliwości. Nasza ulubiona gra musi trochę poczekać. Warto wiedzieć, że podczas ładowania i jednocześnie używania aplikacji z grami narażamy telefon na bardzo wysoką temperaturę, która może prowadzić do skróconej żywotności sprzętu.

Jak dbać o baterię w iPhone?

Czy warto aż tak dbać o baterię?

Niestety, aby zadbać o baterię, czasami trzeba zrezygnować z niektórych przyzwyczajeń, czy funkcji telefonu, które lubimy. Ale czy warto trzymać się każdego punktu? To zależy. Jeśli często zmieniasz telefon, to na pewno nie będziesz chciał zmieniać sposobu korzystania z niego. Jednak wykonywanie niektórych czynności, pomoże telefonowi pozostać w dobrym stanie i działać tak długo, jak to możliwe. Jeśli chcesz sprzedać telefon, stan baterii może odegrać znaczącą rolę. Dlatego dbanie o jej kondycję jest naprawdę ważne.

Podobne artykuły