Telefon dla osoby starszej

Technologie

03-08-2022

Smartfon to dobry wybór dla seniorów, aby pozostać w kontakcie z bliskimi. Zbadaliśmy i ustaliliśmy, który telefon sprawdzi się najlepiej. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszymi ustaleniami będziesz w stanie podjąć świadomą decyzję, który telefon będzie najlepszy do potrzeb seniora.

Jaki telefon dla seniora?

Obecnie wiele osób sięga po nowoczesne smartfony, które pozwalają na komfortowe przeglądanie Internetu, korzystanie z mediów społecznościowych czy robienie wysokiej jakości zdjęć. Decydując się na wybór takiego urządzenia dla osoby starszej, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy senior potrzebuje aż tak zaawansowanych funkcji i czy nie lepiej wybrać prostszy telefon.

Telefon dla osoby starszej

Jeśli starsza osoba chce być na bieżąco z aktualnymi trendami, to warto wybrać dla niej telefon dla seniora z odpowiednio dużym wyświetlaczem. Znakomity będzie smartfon z ekranem 6-calowym lub nieco większym. Aby korzystanie z systemu operacyjnego było wygodne, polecamy pobrać specjalną nakładkę, która zmieni interfejs na przejrzysty i intuicyjny. Większe czcionki sprawią, że przeczytanie wiadomości nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Wiele starszych osób korzystanie z telefonu ogranicza do kontaktu z bliskimi, dlatego zakup nowoczesnego smartfona dla seniora nie będzie dla nich dobry. W takiej sytuacji lepiej wybrać klasyczny telefon dla seniora z klawiaturą. Jaki telefon dla seniora kupić? Najważniejsza jest wielkość klawiszy. Specjalne wersje przygotowane dla osób starszych mają dodatkowo nieco większy ekran, a także specjalne komendy głosowe ułatwiające uruchamianie poszczególnych funkcji. Dla niektórych istotne są również funkcje dodatkowe takie jak radio FM czy wbudowana latarka.

Podczas wyboru najlepszego telefonu warto spojrzeć również na zastosowaną baterię. Klasyczne telefony na jednym cyklu ładowania są w stanie wytrzymać nawet kilka dni. W przypadku nowoczesnych smartfonów ten czas jest nieco krótszy. Wybierając model z ogniwem 4000 mAh, można zapewnić sobie 2-3 dni spokojnej pracy.

Jakie są ważne parametry telefonu dla osoby starszej?

  • czytelny wyświetlacz,
  • duże przyciski,
  • wbudowane radio FM,
  • latarka,
  • komendy głosowe,
  • pojemna bateria,
  • solidna obudowa,
  • przycisk SOS.

Podobne artykuły