Jakie wyróżnia się metody nadruku na odzieży?

Technologie

21-12-2022

Znakowanie odzieży i różnych gadżetów reklamowych jest bardzo popularne. Istnieje co najmniej kilka technik wykonywania takich prac. Wśród nich wyróżnia się między innymi termotransfer, sublimację, sitodruk, DTG, folie flex, flock i haft komputerowy. Właściwie trudno wskazać najlepszą możliwość, ponieważ każda z nich może sprawdzić się w innych przypadkach. Zależnością jest na przykład rodzaj materiału, grafiki i nakładu końcowego produktu.

Którą technikę wybrać na znakowanie koszulek?

W budowaniu wizerunku marki liczy się między innymi identyfikacja wizualna. Ważne jest przede wszystkim tworzenie grafik przyjemnych dla oka, zapadających w pamięć, zalicza się do tego także projektowanie logo. Później pozostaje tylko umieszczenie przygotowanych plików na koszulki lub inne gadżety typowo reklamowe. W tym miejscu wkracza konieczność wyboru właściwej techniki nanoszenia grafik. Chodzi o to, aby wszystkie parametry były idealnie odwzorowane, w tym rzecz jasna kolorystyka. Cały motyw musi wykazywać się trwałością i odpornością na codzienne użytkowanie.

Jakie wyróżnia się metody nadruku na odzieży?

Możliwości wyboru najlepszej opcji

Podejmując decyzję o naniesieniu personalizowanych koszulek nalezy wybrać sprawdzoną firmę. Powinna ona mieć do wyboru najbardziej popularne techniki znakowania, w tym sublimację, czy haft komputerowy. Jako najtrwalszy wymienia się często ten ostatni, lecz z drugiej strony wiąże się to z dość dużymi kosztami. Dlatego przy większych powierzchniowo grafikach może być nieopłacalny. W takich przypadkach najlepiej sprawdzi się technika DTG oraz sitodruk. Inną ewentualnością jest termotransfer.

Zastosowanie folii flex i flock

Do wykonania nadruku termotransferowego wykorzystuje się folie typu flex i flock. Pierwsza jest zdecydowanie cieńsza, dlatego powstający nadruk jest gładki i sztywny. Przeciwieństwem jest folia flock, która wyróżnia się grubszą i aksamitną strukturą. Tak naprawdę wystarczy zadbać o dużą siłę nacisku i wysoką temperaturę, aby jakość powstałych w ten sposób nadruków był co najmniej wystarczający. Zaletą takich rozwiązań jest niewielki koszt i szybkość przygotowania.

Podobne artykuły