Najnowszy iPhone - co musisz wiedzieć?

Technologie

04-12-2020

Premiery iPhone’ów zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Co zatem warto wiedzieć na temat najnowszego iPhone 12 i jego mniejszej wersji iPhone 12 mini? Jakie są ich podstawowe parametry?

iPhone 12 – co warto o nim wiedzieć?

iPhone 12 możemy zakupić w następujących wariantach kolorystycznych: czarnym, białym, zielonym, niebieskim i czerwonym. Model ten wyposażony jest w płaskie, boczne ramki z aluminium lotniczego, szklany ekran, który to pokryty został specjalną warstwą Ceramic Shield oraz w szklany tył. Jego przekątna ekranu jest taka sama jak u iPhone 11 i wynosi 6,1 cala. Model ten waży 162 gramy jest, zatem lżejszy od swojego poprzednika o 32 gramy, a wszystko to, dlatego, że jest on o kilka milimetrów niższy i węższy. Smartfon iPhone 12 dostępny jest w trzech wersjach, które to różnią się pomiędzy sobą wielkością RAM. Urządzenie to zakupimy w wersji 64, 128 lub 256 GB. iPhone 12 wyposażony jest najnowszy procesor Apple 14 Bionic posiadający 6 rdzeni CPU i 4 rdzenie GPU. Jeżeli chodzi zaś o aparat to model ten wyposażony jest w system dwóch aparatów 12 MP z obiektywem ultra szerokokątnym i szerokokątnym. Co ważne ma on także 2- krotny zoom optyczny i 5- krotny zoom cyfrowy. Ponadto iPhone 12 posiada także bardzo dobry aparat portretowy, z trybem nocnym i automatyczną stabilizacją obrazu, o rozdzielczości 12 MP.

Najnowszy iPhone - co musisz wiedzieć?

A może wersja mini?

Bardzo wiele takich samych parametrów jak iPhone 12 posiada także jego mniejsza wersja, czyli iPhone 12 mini. Mowa tu między innymi o: designu, dostępnych wersjach wielkości RAM, procesorze, czy też o rozdzielczości aparatów. Czym zatem różni się iPhone 12 mini od iPhone 12? Przede wszystkim przekątną ekranu. Jak sama nazwa wskazuje iPhone 12 mini jest mniejszy, jego przekątna ekranu to 5,4 cala. Tym samym jest on również lżejszy od iPhone 12. Smartfon ten waży, bowiem zaledwie 133 gramy. Wersja mini posiadała również nieco słabszą wydajność baterii, ale warto przy tym podkreślić, że zarówno jedno, jak i drugie urządzenie jest w stanie zapewnić wydajną prace przez naprawdę długi czas.

Podobne artykuły