Najnowsza aktualizacja Android Auto 6.0.

Technologie

08-01-2021

Obecnie firma Google prowadzi prace nad aktualizacja aplikacji mobilnej Android Auto. System Android Auto to aplikacja, z której korzysta bardzo wielu użytkowników. Aplikacja ta jest popularna wśród kierowców, ponieważ posiada wiele potrzebnych funkcji. Poza nawigacją GPS są to miedzy innymi dostęp do Asystenta Google, wyświetlanie powiadomień czy też odtwarzanie muzyki. Warto podkreślić, że niewykluczone jest to, że najnowsza aktualizacja Android Auto 6.0 zostanie wprowadzona do użytku już w styczniu bieżącego roku. Co zatem warto wiedzieć na jej temat? Czy będzie to jedna z większych aktualizacji tejże aplikacji?

Jak wyglądały poprzednie aktualizacje aplikacji Android Auto?

Aby korzystanie z aplikacji Android Auto było jeszcze bardziej komfortowe firma Google dba o to, aby usprawniać jej działanie poprzez wprowadzanie potrzebnych aktualizacji. Warto przy tym zaznaczyć, że ostatnia dość znacząca aktualizacja tej aplikacji została wprowadzona w 2019 roku i to właśnie ona wówczas w zauważalny sposób przebudowała interfejs Android Auto (podczas tej aktualizacji wprowadzono między innymi duże ikony w menu czy też interaktywny pasek nawigacji). Z kolei późniejsze aktualizacje nie miały już aż takiego dużego znaczenia dla użytkowników, ponieważ nie wprowadzały one już, aż tak sporych zmian. Należy jednak zauważyć, że obecnie przygotowywana wersja oprogramowania ma natomiast w dość odczuwalny sposób usprawnić funkcjonowanie tej aplikacji.

Najnowsza aktualizacja Android Auto 6.0.

Co zatem ciekawego przyniesie nam najnowsza aktualizacja Android Auto 6.0?

O planowanych rozwiązaniach związanych z wprowadzeniem aktualizacji aplikacji informuje nas serwis Autoevolution. Co zatem się zmieni? Z pewnością przybędzie kilka interesujących nowości. Zostanie np. dodana możliwość ustawiania tapety. Takie rozwiązanie bez wątpienia wprowadzi wizualne odświeżenie systemu. Prawdopodobnie użytkownicy będą mogli skorzystać z kilku grafik wybranych przez firmę Google. W przyszłości być może pojawi się także opcja ustawienia dowolnie wybranego tła. Jednak na takie rozwiązanie musimy jeszcze nieco poczekać. Na co jeszcze mogą liczyć użytkownicy aplikacji Android Auto? W aplikacji Android Auto 6.0 mają pojawić się także skróty, dzięki którym możliwe stanie się zapisanie tych poleceń Asystenta Google, które są najczęściej używane. Takie skróty bez problemu będzie można dodać do ekranu głównego. Wiele innych mniejszych usprawnień pojawi się także nie tylko w aplikacji Android Auto, ale także w niektórych aplikacjach Google. Na aktualizację aplikacji Android Auto do wersji 6.0 już w tej chwili czeka wielu użytkowników. Co bardzo ważne dla Polaków, zgodnie z zapowiedziami firmy Google, w 2021 roku Android Auto będzie miał swoją oficjalna premierę w kilku kolejnych krajach w tym także w Polsce. Niestety firma Google nie podała jeszcze konkretnego terminu, w którym miałoby to nastąpić. Po oficjalnym wprowadzeniu Android Auto do Polski z aplikacji tej będzie można skorzystać w bardzo prosty sposób wystarczy bowiem, że użytkownik pobierze ją z Google Play.

Podobne artykuły