Komputer czy laptop do pracy zdalnej?

Technologie

01-12-2020

To, co charakteryzuje pracę zdalną to możliwość pracy w każdym dowolnym miejscu na ziemi, które ma dostęp do sieci. Praca zdalna głównie została spopularyzowana w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa. Współcześnie dostęp do łącza internetowego jest prawie wszędzie, podobnie jest z zasilaniem do prądu. To, co pozostaje na naszych barkach to wybór odpowiedniego sprzętu. Będzie to komputer albo laptop. Co zatem będzie korzystniejsze?

Kryteria doboru sprzętu

Kupując sprzęt do pracy zdalnej trzeba konkretnie określić do czego go potrzebujemy. Nie warto posiłkować się ogólnymi zwrotami, gdyż nie mówią one sprzedawcy praktycznie nic. Odpowiedź często wypowiadana „do wszystkiego” skutkuje kosztem w wysokości od 3000 do 8000 złotych. Zakup komputera stacjonarnego wynosi około 2000 zł. To pokazuje jak ważne jest precyzyjne stwierdzenie do czego będziemy wykorzystywać komputer. Osoby, potrzebujące komputera do oglądania filmów, prowadzenia biura i działania w arkuszach mogą nabyć sprzęt w przedziale cenowym od 400 do 500 złotych brutto, niezależnie czy decyzja padnie na komputer stacjonarny czy laptop.

Komputer czy laptop do pracy zdalnej?

Komputer stacjonarny a laptop

Mówi się, że komputer stacjonarny jest bardziej wydajny w porównaniu do laptopa. Obecnie w kwocie około 700 zł można kupić stacjonarny komputer z 4 rdzeniowym procesorem, co w obecnych laptopach raczej nie występuje. Osoby potrzebujące laptopa do pracy zdalnej nie potrzebują więcej aniżeli 2 rdzeniowego procesora, ponieważ współcześnie występujące programy nie zużywają aż takiej mocy. Decydując się na komputer stacjonarny trzeba pamiętać o zakupie WiFi, monitora, klawiatury i myszy. Do pracy biurowej monitor z matrycą TN będzie wystarczający, jeśli chcemy odtwarzać na nim filmy czy obrabiać zdjęcia to lepiej zdecydować się na matrycę IPS, ponieważ jest ona wyposażona w lepsze kąty widzenia i dokładniej odwzorowuje barwy.

Wyżej podane informacje ukazują jak istotne jest właściwe określenie do czego będziemy wykorzystywać komputer w pracy zdalnej. Jasna odpowiedź spowoduje, że sprzedawca będzie potrafił lepiej dopasować odpowiedni model do naszych potrzeb, nie nadużywając za bardzo naszych portfeli.

 

Podobne artykuły