Czy istnieje możliwość sprawdzenia kto podglądał nas na Facebooku?

Technologie

30-12-2020

W dzisiejszych czasach Facebook to jeden z najbardziej popularnych i bardzo chętnie odwiedzanych portali społecznościowych. Nic, więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się czy serwis ten umożliwia użytkownikom sprawdzenie informacji na temat tego, kto odwiedził nasz profil. Czy taka opcja jest, więc w ogóle możliwa, a jeżeli tak to, w jaki sposób można uzyskać tego typu informacje? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak tak do końca jednoznaczna. Ustalenie tego typu danych nie jest, bowiem wcale takie proste i możliwe jest tylko w określonych przypadkach.

Czy istnieje możliwość sprawdzenie, kto wszedł na nasz profil na Facebooku?

Po pierwsze należy zaznaczyć, że Facebooku nie umożliwia swoim użytkownikom żadnego programu, dzięki któremu możliwe byłoby sprawdzenie, kto podglądał nasz profil. Warto również pamiętać o tym, że poza samym serwisem także nie ma takiej opcji. Dlatego też należy wystrzegać się zamieszczanych w Internecie propozycji oszustów, którzy to za odpowiednią opłatą oferują nam ustalenie tożsamości użytkowników, którzy zaglądali na nasz profil. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku możliwości sprawdzenia danych osób, które usunęły nas ze znajomych. Uzyskanie takich informacji również nie jest możliwe. Wszystkie osoby, które oferują tego typu usługi to po prostu oszuści, którzy chcą wyłudzić od nas pieniądze.

Czy istnieje możliwość sprawdzenia kto podglądał nas na Facebooku?

Sprawdzanie osób, które odwiedziły nasz profil za pomocą opcji Facebook Stories.

Sprawdzić osoby, które odwiedziły nasz profil możemy natomiast w sytuacji, w której opublikujemy wideo przy wykorzystaniu opcji Facebook Stories, czyli tak zwanych relacji na żywo, które to są obecnie bardzo popularne na Facebooku. Film opublikowany w taki sposób dostępny będzie na górze naszego profilu przez najbliższe 24 godziny od momentu udostepnienia. W przypadku tego rodzaju wideo istnieje możliwość sprawdzenia, kto je obejrzał, wystarczy wówczas kliknąć ikonę, która to znajduje się w prawym dolnym rogu aplikacji. Należy jednak podkreślić, że taki film może trwać maksymalnie 20 sekund.

Podobne artykuły