Laptop dla studenta - jaki powinien być?

Technologie

30-11-2020

Laptopy były bardzo przydatnymi sprzętami jeszcze przed wprowadzeniem nauki zdalnej. Stanowiły pomoc dla uczniów i studentów, dzięki którym mogli lepiej przygotować się do zajęć. Przenośny komputer powinien mieć co najmniej kilka istotnych funkcji, dzięki którym najlepiej spełni swoją rolę.

Laptop dla studenta - jaki powinien być?

Cechy charakterystyczne laptopa dla studenta

W przypadku laptopa dla studentów liczy się przede wszystkim mobilność. Wielu studentów korzysta z przenośnego komputera nie tylko w domu, czy akademiku. Bywa on nierzadko potrzebny na zajęciach. Dlatego nie powinien przekraczać 13 cali, by nie męczyć się codziennym noszeniem laptopa. Przy tym należy zwrócić oczywiście uwagę na klawiaturę urządzenia. Pomimo małych rozmiarów sprzętu, musi być ona czytelna i zapewniać wygodne korzystanie z niej. Kolejnym aspektem branym pod uwagę przy wyborze laptopa dla studenta jest jego wydajność. To szczególnie istotne dla przyszłych informatyków, czy programistów. Często bowiem wykonuje się szereg zaawansowanych projektów, z którymi sprzęt musi sobie poradzić. Oczywiście w każdym przypadku zwraca się jeszcze uwagę na budżet. Powszechnie wiadomo, że studenci mają ograniczenia w tym zakresie.

Laptop idealny dla studenta

Kolejnymi wyznacznikami odpowiedniego laptopa dla studenta jest jego uniwersalność i grafika. Pierwsza cecha pozwala na zabieranie sprzętu w każde miejsce. Nie ważne, czy jest to sala wykładowa, czy laboratorium. Zawsze ma wiązać się to z poręcznością i nie generować problemów z przechowywaniem. Tutaj poleca się między innymi niezawodny Dell Latitude 12 E7250. Dzięki dużej pojemności dysku SSD i procesorowi wysokiej jakości, poradzi sobie z każdym zadaniem. Ostatnim, na co zwracają uwagę studenci przy zakupie laptopa jest wspomniana wyżej grafika. Jest to najważniejszy czynnik dla studentów kierunków artystycznych, budowniczych oraz architektonicznych. Nie tylko zapewnia się wówczas dużą pojemność na przechowywanie poszczególnych projektów, ale także dokonywać niezbędnych obliczeń. Do takich zadań przyda się na przykład Dell Precision T3610.

Podobne artykuły