Lista popularnych przeglądarek internetowych.

Technologie

04-12-2020

Przeglądarka internetowa to oprogramowanie, z którego większość osób korzysta, na co dzień. Które z przeglądarek internetowych cieszą się największą popularnością? Czym poszczególne przeglądarki wyróżniają się na tle innych? Oto lista szczególnie chętnie użytkownych przeglądarek internetowych.

Mozilla Firefox

Do popularnych przeglądarek internetowych, które warto wypróbować zwłaszcza na samym początku należy przeglądarka o nazwie Mozilla Firefox. Z Mozilla Firefox można korzystać zarówno w przypadku systemów operacyjnych Windows, jak i przy MacOS. Przeglądarka to posiada wiele potrzebnych funkcji np.: synchronizację haseł, a także wyświetlania stron przy użyciu trybu prywatnego czy też przywracania ostatnio zamkniętych kart.

Google chrome

Ta przeglądarka cieszy się naprawdę bardzo dużą popularnością. W rankingach najchętniej wybieranych przeglądarek zajmuje pierwsze miejsce. Zdecydowanym liderem jest również, jeżeli chodzi o popularność przeglądarek na urządzeniach mobilnych. Jest ona tak chętnie wybierana, ponieważ posiada bardzo dużą liczbę rozszerzeń, dzięki temu możemy dostosować ją pod nasze wymagania.

Lista popularnych przeglądarek internetowych.

Microsoft Edge/ Internet Explorer

Przeglądarki te dostępne są dla wszystkich komputerów z systemem Windows, przy czym w starszych wersjach występują przeglądarki Internet Explorer, natomiast w każdym urządzeniu działającym na systemie Windows 10 mamy do czynienia z przeglądarką Microsoft Edge. Przeglądarka Microsoft Edge w porównaniu do swoich poprzedników działa zdecydowanie lepiej i jest bardziej popularna. Dużą uwagę przywiązuje zwłaszcza do bezpieczeństwa użytkowników.

Safari

Przeglądarka internetowa Safari została zaprojektowana przez firmę Apple po to, aby działać na urządzeniach tejże właśnie firmy. Nie możemy z niej skorzystać w przypadku urządzeń z systemem Windows. Przeglądarka ta w przypadku sprzętu od Apple sprawdza się jednak bardzo dobrze, ponieważ doskonale dba o bezpieczeństwo użytkowników, a także można ją w łatwy sposób synchronizować pomiędzy różnymi urządzeniami.

Opera

Ta przeglądarka na tle innych wyróżnia się tak zwanymi specjalnymi gestami myszy, dzięki którym możemy np. otworzyć nową kartę. Ważną funkcją Opery jest również możliwość skutecznego blokowania okienek z reklamami.

Podobne artykuły