Jakie aplikacje do rozpoznawania muzyki warto znać?

Technologie

07-03-2021

Aplikacje do rozpoznawania muzyki to bardzo interesujące rozwiązanie, z którego w ostatnim czasie korzysta coraz to więcej osób. Przydają się one między innymi do szybkiej identyfikacji piosenek, które akurat słyszymy. Warto dodać, że taka aplikacja może posłużyć nam, jako osobisty asystent muzyczny. Z których zatem aplikacji mobilnych szczególnie warto skorzystać? Oto kilka ciekawych propozycji.

Aplikacja Shazam

Najbardziej popularną aplikacją tego typu jest aplikacja o nazwie Shazam. Dlaczego właśnie ona cieszy się tak duża popularnością? Ponieważ identyfikuje dowolne utwory nawet poprzez rozpoznawanie wizualne. Dzięki niej możemy okrywać nowe piosenki. Ponadto aplikację tę można połączyć z kanałami social media, dlatego też swoje ulubione utwory bez problemu możemy udostępniać znajomym.

Aplikacja SoundHound

Godną uwagi aplikacja do rozpoznawania muzyki jest także aplikacja SoundHound. Jest to wręcz idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które chciałyby poznać tytuł piosenki, która bardzo im się spodobała, ale nigdzie nie mogą natrafić na nią ponownie. Warto, bowiem zaznaczyć, że aplikacja SoundHound jest w stanie rozpoznać dany utwór muzyczny bazując nawet tylko i wyłącznie na śpiewie lub nuceniu. Doskonale sprawdza się ona także do słuchani znanych i lubianych piosenek czy też odkrywania ciekawej muzyki.

Jakie aplikacje do rozpoznawania muzyki warto znać?

Aplikacja Musixmatch

Interesującą aplikacją jest również aplikacja o nazwie Musixmatch. To ona umożliwia nam szybkie i sprawne tłumaczenie tekstu danego utworu w czasie rzeczywistym. Ponadto z rozpoznanych przez aplikacje utworów możemy tworzyć swoje własne play listy oraz udostępniać piosenki w social mediach.

Aplikacja MusicID

Jeżeli chodzi zaś o aplikację MusicID to jest to prosta klasyczna aplikacja przeznaczona typowo do rozpoznawania muzyki. Sprawdzi się ona w przypadku tych osób, które w tego typu aplikacjach nie potrzebują zbędnych funkcji. Jest ona dobrym rozwiązanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na uzyskaniu szybkich i najważniejszych informacji na temat interesujących ich piosenek.

Aplikacja Music Recognition

Dzięki tego typu aplikacji do rozpoznawania muzyki możemy uzyskać naprawdę interesujące efekty świetlne. A wszystko to, dlatego że umożliwia ona synchronizację lamy błyskowej z brzmieniem muzyki.

Podobne artykuły