Projektowanie stron www

Projektowanie stron www

 Etap: projektowanie stron www poprzedza kolejny etap jakim jest: tworzenie stron www.

Etap ten jest następstwem zakceptowania przez klienta warunków finansowych oraz podpisania umowy i wpłaty zaliczki. Rozpoczyna się rozmową z klientem. Klient przekazuje nam informacje odnośnie swoich oczekiwań zarówno na płaszczyźnie estetycznej jak i technicznej. Te oczekiwania są spisywane i konfrontowane z możliwościami technicznymi oraz obowiązującymi trendami. Na tym etapie zawsze staramy się uświadomić klientowi wyższość usbility strony www nad jej wyglądem. Chodzi o to aby strona była przede wszystkim łatwa w obsłudze, czytelna i intuicyjna bo to
gwarantuje, że internauta zapozna się z ofertą naszego klienta a nie opuści stronę niczego nie znajdując. Zawsze też proponujemy naszym klientom taki układ strony, żeby była jak największa możliwość ingerencji w zawartość strony z poziomu panela administracyjnego. Odradzamy też stosowanie animacji flash gdyż nie wyświetlają się one na urządzeniach mobilnych (telefonach), niepotrzebnie obciążają stronę i zmniejszają możliwości edycyjne strony internetowej z poziomu panela administracyjnego.

Ważnym krokiem w tym etapie jest określenie oczekiwań funkcjonalnych klienta. Jeżeli strona ma np.: zawierać moduł produktowy to trzeba określić jakie informacje mają się prezentować na liście a jakie w karcie produktu (np.:cena). Oczekiwania funkcjonalne klienta muszą sie oczywiście zawierać w ramach naszych zobowiązań spisanych w umowie na stworzenie strony www.

Wszystkie założenia projektowe są przekazywane osobą je wykonującym.
W tym momencie kończy się etap: projektowanie stron www a zaczyna etap: tworzenie stron www.